Güncel
18 Ağustos 2017 ( )
Reklamlar

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASINDA YENİ GELİŞME!

ZORUNLU TRAFİK SİGORTASINDA YENİ GELİŞME!
Resmi Gazete'de yayımlanan bir düzenlemeye göre riskli araçlara sigorta yapmaktan kaçınan şirketlerine Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne erişimi engellenecek.

Zorunlu trafik sigortasında hasar frekansı yüksek basamak veya araç grupları için “Riskli Sigortalılar Havuzu” uygulamasını hayata geçiren yönetmelik değişikliği yayımlandı.
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan ve karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortasında tarife uygulama esasları hakkında yönetmelikte değişiklik yapan yönetmeliğe göre, hasar frekansı yüksek basamak veya araç grupları için 12 Nisan’dan itibaren geçerli olmak üzere“Riskli Sigortalılar Havuzu” kuruldu.


Havuz kapsamındaki trafik sigortası poliçelerine ilişkin prim ve hasar, sigorta şirketleri arasında paylaştırılacak. Bu sigortalıların primi Hazine Müsteşarlığı tarafından tespit edilecek.

Havuz kapsamında trafik sigortası poliçesi düzenlemekten kaçınan ve bu sebeple Hazine Müsteşarlığı’nca uyarılan sigorta şirketinin, bu durumu düzeltmemesi halinde, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi ekranlarına erişim yetkisi üç günden az 10 günden fazla olmamak üzere tedbir amaçlı olarak kaldırılabilecek.

Müsteşarlık, bahse konu kaçınma fiiline devam eden sigorta şirketi hakkında söz konusu ekranlara erişim yetkisinin sürekli kaldırılması dâhil

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bacak Bacak Üstüne Attı, Böyle Uyarıldı Çocuğunuzun Süt Dişlerini Asla Atmayın Neden mi! Bakın ne işe yarıyor BANYO YAPARKEN İDRARINIZI SAKIN YAPMAYIN ! ABD’de Askeri Uçak Düştü!