Ana Sayfa
12 Şubat 2018 ( )
Reklamlar

Son Dakika..Kastamonu’da KARANTİNA.

Kastamonu’da bir köy karantina altına alındı

Kastamonu’nun Hacı köyü ile çevresi, şap hastalığı nedeniyle karantina altına alındı.Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerinin Kastamonu merkeze bağlı Hacı köyünde bir hayvanda şap hastalığı tespit etmesi üzerine harekete geçen İl Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu, Hacı köy ile köye yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan alanı karantina altına aldı.

Kastamonu’nun Hacı köyü ile çevresi, şap hastalığı nedeniyle karantina altına alındı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerinin Kastamonu merkeze bağlı Hacı köyünde bir hayvanda şap hastalığı tespit etmesi üzerine harekete geçen İl Hayvan Sağlık Zabıtası Komisyonu, Hacı köy ile köye yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan alanı karantina altına aldı. Karantina altına alınan alanda bulunan Kastamonu Canlı Hayvan Pazarı da ikinci bir emre kadar süresiz kapatılarak, pazara giriş ve çıkışlar yasaklandı.
Daha önce de İnebolu ilçesinde bir koyunda çiçek hastalığının tespit edilmesi ve Çatalzeytin ilçesinde şap hastalığının ortaya çıkması üzerine bazı köyler karantina altına alınmıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milyonlarca memur ve emekli gün sayıyor! İşte 2018’in zamlı maaşları… 81 İLDE UYGULANACAK ! Türkiye'den Müthiş Hamle ! Hülya Koçyiğit’in , Cumhurbaşkanı hakkında söylediği söz sosyal medyayı salladı. 10 adımda korkularınızdan kurtulun...