Ana Sayfa
23 Ocak 2018 ( )
Reklamlar

Son dakika... İthal ette hastalık açıklamasıEt ve Süt Kurumu, Bosna Hersek’ten ithal edilen 20 ton sığır etin de hastalık teşhis edildiği ancak sağlıksız etlerin analiz edilmeden piyasaya sürüldüğü iddiaları üzerine az önce açıklama yaptı. Kurumdan az önce yapılan açıklamada, ithal edilen etlerin rutin olarak analiz ve kontrole tabii tutulduğu, yapılan bu kontrollerde de Bosna Hersek’ten getirilen etlerin bir partisinde sorun olduğu ifade edildi.

Açıklamada, “Bu etler, analiz sonuçları çıkana kadar 24 Ağustos 2017 tarihinde depolarımızda muhafaza altına alınmıştır. Bu partideki etler, iddia edildiği gibi piyasaya sürülmemiş olup, depolarımızda muhafaza altında tutulmuştur. Analiz sonuçlarının olumsuz çıkması üzerine imha işlemlerine, 05 Ocak 2018 tarihi itibarı ile Erzincan Kombinamız rendering tesislerinde başlanılmıştır. Kurumumuzun piyasaya sağlıksız et sunması asla söz konusu değildir” denildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Maliye Bakanı Naci Ağbal açıkladı: O paralara el konuluyor Ve gençlerimiz kafayı yedi! Çatır çatır bulaşık tableti yiyorlar! Peki neden deterjan yiyorlar? Sebebini öğrenince ağzınız açık kalacak! Survivor Adem Gönlünü Skandallar Kraliçesine Kaptırdı TEKNİK DİREKTÖR KAZA GEÇİRDİ