Ana Sayfa
13 Mart 2018 ( 4456 izlenme )
Reklamlar

Son Dakika..Dışişleri Bakanı Görevden Alındı !
Son Dakika! ABD Dışişleri Bakanı Tillerson Görevden Alındı, Yerine CIA Başkanı Atandı
Son Dakika! ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, Trump tarafından görevden alındı. Tillerson'un yerine CIA Başkanı Pompeo atandı.

ABD Başkanı Donald Trump, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ı görevden alarak yerine ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Başkanı Mike Pompeo'yu getireceğini açıkladı.

TRUMP DUYURDU: YENİ BAKAN POMPEO

ABD Başkanı Trump, Twitter'dan "CIA Direktörü Mike Pompeo yeni Dışişleri Bakanımız olacak. Harika bir iş çıkarak. Rex Tillerson'a hizmeti için teşekkür ederiz. Gina Haspel CIA'in yeni direktörü ve bu göreve gelen ilk kadın olacak. Herkese tebrikler" ifadesini kullandı.

CIA BAŞKANI, İLK KEZ KADIN OLACAK

CIA'in yeni direktörünün ise Şubat 2017'de CIA Direktör Yardımcılığı görevine atanan Gina Haspel olacağı duyuruldu. Haspel, bu göreve getirilen ilk kadın olacak.

2017 YILINDA GÖREVE BAŞLAMIŞTI

Donald Trump tarafından 13 Aralık 2016 tarihinde ABD Dışişleri Bakanı olarak aday gösterilen iş adamı Rex Tillerson?, 1 Şubat 2017 tarihinde ABD Kongresi'ndeki onay süreci tamamlandıktan sonra ABD Dışişleri Bakanlığı görevine başlamıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

15 TATİL ÖNCESİ ÖĞRENCİLERE MÜJDE..ÇOK SEVİNECEKSİNİZ.!! Hayatın Ne Kadar Acımasız Olduğunu Kanıtlayan 9 Fotoğraf Eğer Bir Çocuk Eğer Böyle Yapıyorsa DİKKAT! Kilosu 80 dolara yükseldi! Türkiye'de 8 yerde var!!!