Ana Sayfa
16 Aralık 2017 ( )
Reklamlar

SON DAKİKA! 7.3 ŞİDDETİNDE DEPREM OLDU! SOKAKLAR İNSANLARLA DOLDU TAŞTI…

Endonezya’nın Java adasında 7,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından tsunami uyarısı yapıldı.

Endonezya’nın Java adasında 7,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 105 KİLOMETRE DERİNLİKTE OLUŞTU Endonezya Meteoroloji Ajansı, merkez üssü Tasikmalaya kentinin 43 kilometre güneybatısı olan depremin 105 kilometre derinlikte meydana geldiğini duyurdu.

TSUNAMİ UYARISI YAPILDI Yetkililer, bölgede deprem nedeniyle tsunami olabileceği uyarısında bulundu. ABD Jeolojik Araştırma Merkezi ise depremin büyüklüğünü 6,5 olarak açıkladı. BİNALAR YIKILDI, ÖLEN VE YARALANANLAR VAR Ulusal Afetle Mücadele Dairesinin Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho, depremde Java’nın batısındaki Ciamis bölgesinde ölen ve yaralananlar olduğuna dair bilgi aldıklarını belirtirken sayı konusunda açıklama yapmadı.

Nugroho, depremin merkez üssüne yakın Tasikmalaya kentinde ve Java’nın diğer bölgelerinde binaların yıkıldığını, depremin başkent Cakarta’da da hissedildiğini kaydetti. HALK PANİK HALİNDE KAÇIYOR Yerel televizyonlar, araçlarıyla sahil bölgelerini terk edenlerin ve deprem sırasında panikle binalardan çıkanların görüntülerine yer verdi.

Endonezya Meteoroloji İklim ve Jeofizik Ajansı Başkanı Dwikorita Karnawati de depremden sonra sahil bölgeleri için verilen tsunami alarmının kaldırıldığını bildirdi.

Merkez üssü Tasikmalaya kentinin 43 kilometre güneybatısı olan ve 105 kilometre derinlikte yaşanan depremin büyüklüğünü Endonezya Meteoroloji Ajansı 7,3, ABD Jeolojik Araştırma Merkezi ise 6,5 olarak duyurmuştu.

Başkent Cakarta’da şu ana kadar can ya da mal kaybı yaşanmadı

Bu arada, depremin küçük çaplı hissedildiği başkent Cakarta’da şu ana kadar can ya da mal kaybının yaşanmadığı belirtildi.

Yaklaşık 30 saniye süren depremin ardından verilen tsunami alarmının da iki saat sonra da kaldırıldığı açıklanmıştı.

“Pasifik Ateş Çemberi” deprem ve volkan kuşağında yer alan Endonezya’da 26 Aralık 2004’te meydana gelen 9,1 büyüklüğündeki deprem ve ardından oluşan tsunami sonucu diğer bölge ülkelerini de kapsayan geniş bir alanda 230 bin kişi yaşamını yitirmişti.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meteoroloji tahminini değiştirdi.. Yılbaşında kar yağacak iller CANLI YAYINDA Bİ HAREKET ÇEKTİ SUNUCU DAHİL HERKESİN AĞZI AÇIK KALDI! Canlı Yayında Muhabire Sarkıntılık Eden Tenisçi Turnuvadan Atıldı Son Dakika..% 100’den Fazla Zam Yapıldı..Vatandaş Şokta !