Ana Sayfa
27 Şubat 2018 ( )
Reklamlar

Meteoroloji Uyarmıştı..Bu Defa Geldi..Marmara'ya Yoğun Kar Uyarısı.!!

Uzun zamandır beklenen kar yağışı İstanbul'da sabah saatlerinde başladı. Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşmesinin ardından bu sabah saatlerinde İstanbul'un bazı bölgelerinde heyecanla beklenen kar yağışı başladı. Yurdun büyük kesiminde başlayan kar yağışları bazı illerde okulların tatil edilmesine neden oldu. Vatandaşların merak ettiği "İstanbul'a kar yağacak mı" sorusunun cevabıda bu sayede netleşmiş oldu.

Milyonlarca vatandaşın hava durumu raporlarını merak etmesi ve planlarını buna göre yapması internette en çok hava durumu bilgilerini aratmalarına neden oldu. 27 Şubat hava durumu nasıl olacak? İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek? Hangi illerde okullar tatil edildi? İşte tüm detaylar.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz'in batısı, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Kahramanmaraş, Adana, Hatay, Osmaniye ve Erzurum çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; öğle saatlerinde Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Trakya, İç Anadolu'nun kuzeyinin yüksek kesimleri, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının kuzeydoğu kesimlerde 4 ila 7 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin edilirken, rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, batı ve iç kesimlerde kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli yağış uyarısının da verildiği Meteoroloji sitesinde "Yağışların öğle saatlerinde Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (Ani sel, su baskını, yıldırım tehlikesi, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir." denildi.

İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Uzun zamandır milyonlarca vatandaşın İstanbul'da beklediği kar yağışı sabah saatlerinde başladı. Kar yağışı kentin yüksek kesimlerinde etkili olmaya başladı. Silivri'de sabah saatlerinde yağmaya başlayan kar ilerleyen saatlerde İstanbul'un geri kalanına da yayıldı. Özellikle Beylikdüzü'nde sabah saatlerinde lapa lapa kar yağdı. İlerleyen saatlerde etkisini arttırması beklenen kar yağışı yüksek kesimlerde kenti beyaz örtüye bürüyebilir.

OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ İLLER

Edirne'de yoğun şekilde başlayan kar yağışı kenti beyaza bürümüş, ardından Edirne Valiliği eğitime 1 gün ara vermişti. Kar yağışının ilerleyen saatlerde devam etmesi durumunda eğitime bir gün daha ara verilebileceği gündeme alındı. Yoğun yağış sonrası Trakya Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak eğitimi 1 gün ara verdiğini açıkladı. Kırklareli'de de etkisini gösteren kar yağışları nedeniyle eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

MARMARA BÖLGESİ İÇİN KUVVETLİ FIRTINA UYARISI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yarın Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı zamanla batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve yer yer kısa süreli fırtına olacağı tahmin ediliyor. Vatandaşların ve ilgililerin, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'de İnce Kavgası Dinmek Bilmiyor! Bakan Açıkladı..AB Vizeler Kalkıyormu!! Kibariye’nin Kızı “Rızam Var” Dedi, Bakanlık İtiraz Etti, Serbest Kalan Sevgili Hapse Girebilir! TSK son rakamı açıkladı !