Ana Sayfa
17 Şubat 2018 ( 18245 izlenme )
Reklamlar

Meteoroloji duyurdu: 4 ile yoğun kar yağışı geliyor

Meteorolojiden yapılan son açıklama ile Ağrı, Van, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışı beklendiği bildirilerek, vatandaşların buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli olması uyarısında bulunuldu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, gece saatlerinden itibaren Ağrı çevrelerinde başlaması beklenen yağmur şeklindeki yağışların, yarın kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, rakımı yüksek ilçeler ile akşam saatlerinde il merkezinde yoğun kar (30-60 santimetre) yağışı şeklinde olması bekleniyor.

AKŞAM SAATLERİNDE BAŞLAYACAK
Akşam saatlerinde Bitlis çevrelerinde başlayacak yağışların ise gece saatlerinden itibaren etkisini artırarak, yarın yoğun kar (50 santimetre üzeri) yağışı şeklinde olacağı öngörülüyor.

Hakkari çevrelerinde ise akşam saatlerinde yağmur şeklinde başlayacak yağışların, gece saatlerinden sonra kara dönmesi ve yarın il genelinde yoğun kar (30-60 santimetre) yağışı şeklinde olması bekleniyor.

Akşam saatlerinden sonra Van çevrelerinde başlaması beklenen yağmur şeklindeki yağışların, yarın kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, kuzey ve doğusundaki ilçeler ile akşam saatlerinde il merkezinde yoğun kar (30-60 santimetre) yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

BUZLANMA VE DONA DİKKAT
Açıklamada, buzlanma ve don olayı, ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması uyarısında da bulunuldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu kez köşeye sıkıştı! İşte Adnan Oktar'ı bitirecek madde Son dakika: İzmir'deki lisede patlama SGK’nın Az Bilinen Ödemeleri ! Paranızı Almayı Unutmayın ! Yılan Şahini Kötü Yakalamış