Dini
06 Haziran 2017 ( )
Reklamlar

Diş Fırçalamak orucu bozar mı?

Diş Fırçalamak orucu bozar mı?

2017 Ramazan ayında merak edilen konuların başında 'Diş fırçalamak orucu bozar mı' sorusu geliyor. Günün en popüler aramalarına giren diş fırçalamak orucu bozar mı sorusunun cevabını Diyanet yanıtladı.

İslam alemini için en önemli aylardan biri olan mübarek Ramazan ayının gelmesi ile birlikte orucu bozan hususlar büyük merak konusu oldu. 2017 Ramazan ayına istinaden günün en çok sorulan sorusu ise diş fırçalamak orucu bozar mı? sorusu oldu. Günün en popüler aramalarına giren diş fırçalamak orucu bozar mı sorusunun cevabını Diyanet İşleri Başkanlığı yanıtladı. Nihat Hatipoğlu ise oruçluyken diş fırçalamak ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu! İşte Ramazan ayını en çok merak edilen sorular ve cevapları...
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan resmi açıklamaya göre;  Diş fırçalamakla oruç bozulmaz. Bununla birlikte, diş macununun veya suyun boğaza kaçması hâlinde oruç bozulur ve kazası gerekir. Orucun bozulma ihtimali dikkate alınarak, dişlerin imsaktan önce ve iftardan sonra fırçalanması uygun olur.' ifadeleri kullanıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çörek otu yağının faydaları nedir? Zararları nelerdir? Diş Fırçalamak orucu bozar mı? MAŞALLAH HERKESE NASİP OLSUN