Ana Sayfa
25 Ocak 2018 ( )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Suikast Hazırlığı!


Önceki gün gözaltına alınan 1’i kadın 9 DHKP-C üyesi savcılığa sevk edildi. Atina Emniyet Müdürlüğü’nden yoğun güvenlik önlemleri altında Evelpidon adliye sarayına getirilen şüphelilerin yüzleri açık ve ellerinin arkadan kelepçeli olduğu, ayrıca, kurşun geçirmez yelek de giydirildikleri gözlendi.

Savcı karşısına çıkan tutuklular hakkında, terör örgütü üyesi olmak, terör amaçlı patlayıcı madde bulundurmak, terör amaçlı silah bulundurmak, sahte evrak tanzim etmek ve polise sert şekilde karşı gelmek dahil bir dizi suçlamayla cezai kovuşturma başlatıldı.

Teröristlerin avukatları Aleka Zorbala ve Yiana Kurtovik, müvekillerinin suçlamaları reddettiklerini söyledi. Avukatlar, müvekillerinin polis tarafından dövüldüklerini de ileri sürdü. Teröristler, savcılıktan tekrar Atina Emniyet Müdürlüğü’ne geri götürüldü.

Bu arada, Yunan Hükümet Sözcüsü Dimitris Canakopulos, Yunan polisinin, 9 kişinin yakalanmasını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aralık ayı başında Atina’ya yapacağı ziyaretle ilişkilendirmediklerini söyledi.

Ancak Yunan medyasında, Yunan polisinin DHKP-C’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti sırasında bomba yüklü araçla saldırı planlandığı olasılığı üzerinde durduğu öne sürüldü.

Skai televizyonuna göre, Yunan polisi, salı günü yakalanan 9 DHKP-C’linin kaldıkları 3 hücre evinde bulunan patlayıcı maddelerin, bomba yüklü araçlarla yapılan saldırılarda kullanılmaya elverişli olduklarını göz önünde bulundurarak, soruşturmalarını bu yönde de sürdürüyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bunu yapmayan yandı: 240 lira cezası var! Olay olacak bir öğretmen mesajı daha! 'Ergenlik çağına ermeyen kızın rahatlıkla...' Kapınızı 3 Kez Kilitliyorsanız Dikkat! Hırsıza Yapabileceğiniz En Büyük... GELMİŞ GEÇMİŞ EN AĞIR CEZA… YAPMAYAN YANDI