Ana Sayfa
26 Aralık 2017 ( )
Reklamlar

Asgari ücret 1800 TL mi oluyor?

Bu yıl net 1404 lira olan asgari ücretin 2018 yılında alacağı zam ile kaç liraya geleceği bugünlerde en çok merak edilenler arasında. 2018 Ocak ayından itibaren geçerli olacak olan zamlı maaşlar Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun yapacağı son toplantıda yani Aralık ayı sonuna kadar belli olacak. Toplantı öncesi bugün yeni bir gelişme yaşandı.Habertürk TV’den Çimen Çetin’in aktardığına göre, Başbakan Binali Yıldırım, bugün Türk-İş Başkanı Ergün Atalay basına kapalı bir görüşme gerçekleştirecek. Görüşmede asgari ücret konusunun gündeme gelmesi bekleniyor. Türk-İş’in asgari ücretle ilgili talebi 1,893 TL…

SON TOPLANTIDAN NOTLAR

Asgari Ücret Komisyonu geçtiğimiz günlerde bir toplantı daha yaptı. Toplantı sonrasında Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nda (TİSK) “Türk-İş’in talebi Türkiye gerçeklerine uygun bir rakam değil” dedi.Ayrıca TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, “Bizim teklifimizi uygun görüyorlar” şeklinde bir ifade de bulundu.


ARALIK SONU

Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder ise Aralık ayının son haftasında Bakanlıkta yapılacak son komisyonla zammın belirleneceğini ifade etti.


TÜRK-İŞ’İN TALEBİ

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2018 yılında geçerli olacak ve yaklaşık 7 milyon çalışanı ilgilendiren asgari ücreti belirleme çalışmalarına devam ederken Türk-İş asgari ücret için taleplerinin 1,893 TL olduğunu açıkladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2 Hastanede Kırmızı Alarm.!! Çalışanlar Dahil Herkese Aşı Vuruldu.!! Akılalmaz ölüm! Kabızlığını gidermek isterken... UZMANLARDAN UYARI GELDİ… YARIN ÇOK KÖTÜ BİR GÜN OLACAK 90 Saniyede 12 Strike Yaparak Rekor Kıran Adam