Ana Sayfa
17 Ocak 2018 ( )
Reklamlar

8 Yaşındaki Çocuk Saçları Donmuş Halde Okula Geldi… Öğretmeni Nedenini Anlayınca GÖZYAŞLARINI Tutamadı!Saçı donmuş Çinli bir çocuğun fotoğrafı internete çığ gibi düştü. Fotoğrafı görüp de etkilenmemek elde değil. 8 yaşındaki Wang Fuman Çin’in Xinjie ismindeki küçük bir kasabasında yaşıyor.

Annesi küçük yaşta onu terketmiş ve babası da iş bulabilmek için büyük bir şehre gitmiş. Bu nedenle ona babaannesi bakıyor.

Wang Fuman’ın okulu kaldığı evden beş kilometre uzaklıkta. Her gün okula giderken ve okuldan dönerken yürüyüp saatlerini harcıyor. Küçük çocuk bugünlerde -9 derece soğukta okula yürüyerek gitmek zorunda. Çığ gibi düştü Okulun müdürü, öğrencilerinin okula ulaşmakta ne kadar zorlandıklarını göstermek için fotoğraf çekip paylaşmaya karar verdi.
Son fotoğrafta Wang Fuman var. Fotoğrafta çocuğun saçının soğuktan donduğunu görüyorsunuz. Kaşları bile donan çocuğun suratı kıpkırmızı olmuş. Noticias Caracol’dan aktarılanlara göre çocuğun o gün sınavı varmış. Disiplinli Küçük çocuk sınava yetişmek için kar kış demeden okulun yolunu tutmuş. Sınavı bitirdiğinde bile parmakları neredeyse donmak üzereymiş.

Wang Fuman ne kadar disiplinli olduğunu ve eğitime ne kadar önem verdiğini bizlere kanıtlıyor. Umarız ki fotoğrafların yayılmasından sonra yetkililerin çocuktan haberi olur ve yardım ederler. Bütün çocuklar okula gitmeyi hakediyor. Yine devletlerin çocukların okula ulaşımı için ellerinden geleni yapmaları gerekiyor. Bu fikre katılıyorsanız paylaşın.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bunun Adı Vahşet ! İşyerinin Deposunda Öyle Bir Halde Bulundu Ki... Devamını Oku... FLAŞ | Az önce uyarı yapıldı: Kuvvetli geliyor ! Meteoroloji'den hafta sonu uyarısı! Geliyor