Ana Sayfa
13 Mart 2018 ( )
Reklamlar

13 Türk kadını hakkında daha idam kararıFlaş karar… 13 Türk kadını hakkında daha idam kararı verildi. İşte haberin ayrıntıları

Irak’ta 13 Türk kadını idam cezasına çarptırıldı.Irak’ta terör örgütü ‘IŞİD üyeliği’ suçlamasıyla yargılanan 13 Türk kadının idam cezasına mahkum olduğu açıklandı.Fars Haber ajansına göre, Irak’ta yargı, 13 Türk kadına daha “IŞİD üyeliği” suçundan idam cezasını verdi. İki Türk kadın ise müebbet hapis cezasına çarptırıldı.Haberde, Irak yargısının geçtiğimiz günlerde 16 Türk kadını da aynı suçtan idam cezasına çarptırdığı anımsatıldı.Öte yandan Iraklı bir yargı yetkilisi, sanıkların hepsinin suçlarını itiraf ettiğini iddia etti.Irak hükümeti, geçen yıl başta Musul olmak üzere DEAŞ’ın elindeki bölgeleri geri aldıktan sonra en az 560 kadın ve 600 çocuk da terör örgütü DEAŞ ile bağlantılı oldukları iddiasıyla gözaltına alınmıştı ve ardından yargı süreci başlatılmıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Devamını oku... Son Dakika..Gösteri Uçağı Düştü..! Ortalık Savaş Alanı ! SON DAKİKA! Çevre illerde de hissedildi! Son Dakika..ACİL!! Uyarı..Dikkat.!!